Obszar 8

W związku z realizacją obszaru 8 wspólnie z rodzicami opracowaliśmi plan działań rozwijających aktywność w gronie rodziny. Realizacja rozpoczeła się już w pazdzierniku od założenia grupy miłośników nording waking którego inicjatorką była Pani Elżbieta Skórka- mama dziecka uczęszczającego do naszej placówki.

Kolejną forma aktywności ruchowej było powołanie koła pasjonatów tańca ;

,, Zumba dla mamy, taty i dziecka'', ,, Aerobic'', które odbywają się systematycznie poza godzinami funkcjonowania pracy placówki.

Z inicjatywy rodziców i nauczycieli powstało koło cyklistów. W co drugą sobotę , niezależnie od pogody wspólnie spędzamy czas na świeżym powietrzu, korzystając z dużej ilości tras rowerowych znajdujacych sie w naszej okolicy.

Rada Pedagogiczna w nawiązaniu do zadania " Przedszkole w Ruchu" opracowala cykl spotkań pt :" Ruch- w czterech porach roku":

Jesień

• " Święto pieczonego ziemniaka"

• " Ścieżka zdrowia"

• " W muzyce magia, więc tańcem czaruj"- zabawa andrzejkowa dla rodziców

Zima

• " Dzień Babci i Dziadka na sportowo"

• " Ktokolwiek powiedział, że słońce przynosi szczęście, ten nigdy nie tańczył w deszczu"- Bal Walentynkowy dla rodziców

Wiosna

• Olimpiada sportowa

• " Smacznie zdrowo, kolorowo"- spotkanie warsztatowe- opracowanie jadłospisu dekadowego

Lato

• Wycieczka integracyjna do gospodarstwa agroturystycznego

• Festyn rodzinny

Rodzice i nauczyciele powinni być dla siebie sprzymierzeńcami, którzy dążą do stworzenia jak najlepszych warunków rozwoju dla swoich dzieci i wychowanków. Współpraca nauczyciela i rodziców musi opierać się na wzajemnym szacunku, świadomości roli, jaką sprawuje rodzic nad swoim dzieckiem oraz roli nauczyciela, któremu je powierza. Obie strony muszą traktować siebie partnersko, podchodzić z zaufaniem i życzliwością.

Galeria