Oto nasz dzień w przedszkolu

6.00 - 8.00 - Miło witamy dzień: witamy się, rozmawiamy, rysujemy, bawimy się, konstruujemy, oglądamy książeczki według zainteresowań dzieci.

8.00 - 8.30- wspólnie porządkujemy kąciki po udanych zabawach, obserwujemy przyrodę, gimnastykujemy się.

8.30 - 9.00 - jemy smaczne śniadanie (lepiej się nie spóźniać bo niesmaczne są chłodne posiłki).

9.00 - 9.15 - wspólnie przygotowujemy się do zajęć.

9.15 - 10.00 - uczestniczymy w zajęciach i zabawach: malujemy, lepimy, śpiewamy, tańczymy, rozwijamy myślenie matematyczne, działamy zespołowo lub indywidualnie.

10.00 - 11.30 - bawimy się gramy na świeżym powietrzu, spacerujemy, obserwujemy przyrodę, uczestniczymy w grach terenowych.

11.30 - 12.00 - kulturalnie zjadamy obiad, staramy się przezwyciężać uprzedzenia do niektórych pokarmów.

12.00 - 13.30

- grupy młodsze: leżakowanie, wyrabianie nawyku radosnego zasypiania i budzenia się oraz czynności samoobsługowych związanych z ubieraniem się.

- grupy starsze: ćwiczenia relaksacyjne, słuchanie bajek, opowiadań. Zabawy w kącikach, dowolnie bawimy się w ogrodzie, spacerujemy.

13. 30- 14.00 - przygotowujemy się do podwieczorku, ćwiczymy czynności samoobsługowe, zjadamy podwieczorek.

14.00 - 14.30 - działalność zespołowa oraz indywidualna wynikająca z zainteresowań dzieci, praca wyrównawcza.

14.30 - 17.00 - bawimy się wg naszych zainteresowań, odkrywamy, przeżywamy, badamy. Rozmawiamy o naszym zachowaniu, próbujemy je oceniać.

Możemy już iść do domu. Jutro znów się spotkamy