DRODZY RODZICE!

Lato już za nami. Wracamy do codziennych obowiązków. Czekają one także na naszych milusińskich, którzy od września rozpoczęli przedszkolną edukację lub już ją kontynuują. Czeka ich rok pełen nauki- najczęściej na wesoło. Czasem na serio. My – nauczyciele zaś będziemy się starać, aby kiedyś nasi wychowankowie mogli powiedzieć:

„Wszystkiego, co trzeba wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu”.

W tym roku aby umocnić naszą z współpracę z rodzicami będziemy redagować

i wydawać gazetkę przedszkolną „Słoneczne przedszkole”. Przedstawiać w niej będziemy istotne informacje związane z organizacją roku szkolnego.

Gazetka wydawana będzie raz na kwartał i obejmować będzie:

- miesiące jesieni (wrzesień, październik, listopad),

- miesiące zimy (grudzień, styczeń, luty),

- miesiące wiosny (marzec, kwiecień , maj).

Kwartalnik zawiera treści dotyczące danej pory roku, do tematu głównego dobierane

są wiersze i piosenki znane dzieciom , przeróżne ćwiczenia graficzne, obrazki do kolorowania, zagadki. Treści tych materiałów adresowane są szczególnie do dzieci, choć niektóre z nich wymagają pomocy rodziców, tzn. przeczytania lub wyjaśnienia polecenia. Sposób wykonania przez dzieci tych ćwiczeń daje rodzicom informację na temat rozwoju ich dziecka. Dodatkowo pisemko zawiera również ciekawe artykuły na temat wychowania dziecka kierowane do rodziców i opiekunów.

Rozprowadzaniem gazetki zajmują się nauczycielki poszczególnych grup, co umożliwia nawiązywanie współpracy i utrzymywaniu kontaktów ze środowiskiem rodzinnym wychowanka. Zachęcamy wszystkich do czytania, zgłaszania propozycji oraz uwag dotyczących treści.

Z życzeniami dobrego i owocnego Roku Szkolnego – Dyrekcja i Personel Przedszkola