Przedszkole Publiczne w Wojniczu oferuje swoim wychowankom trzy posiłki dziennie, które są uwarunkowane czasem pobytu dziecka w przedszkolu.

Racje pokarmowe realizowane są w ok. 70% całodziennej racji pokarmowej rozłożonej na trzy posiłki: śniadanie, obiad i podwieczorek.

Jadłospisy w naszym przedszkolu układane są zgodnie z zasadami prawidłowego żywienia dzieci, ustalonymi przez Instytut Żywności i Żywienia.

ŚNIADANIE:

zawiera mleko z dodatkiem produktów zbożowych; pieczywo mieszane, masło, wędliny, sery, jaja, różnorodne pasty, warzywa.

OBIAD:

zupa z dużą ilością jarzyn, natki - nadającej charakterystyczny smak i smak uzależniony od przewagi danego produktu;

drugie danie: produkty białkowe jak mięso, ryby, jaja, ser. Produkty objętościowe to ziemniaki, kasze, kluski. Niezbędne dodatki warzyw w postaci surówek.obowiązkowo kompot owocowy (w zimie z mieszanki owoców mrożonych).

PODWIECZOREK: