Życzenia radosnych Świąt Wielkanocnych,
wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny.
Pogody w sercu i radości płynącej
ze Zmartwychwstania Pańskiego
oraz smacznego święconego
w gronie najbliższych szczerze życzy wszystkim

dyrekcja i personel Przedszkola Publicznego w Wojniczu

Uroczystość "Dnia Babci i Dziadka".

Uroczystość "Dnia Babci i Dziadka" odbędzie się wg następującego harmonogramu:

Oddział I - czwartek 10.01.2019r. godz.10.00 (w przedszkolu)
Oddział II - piątek 11.01.2019r. godz.10.00 (w przedszkolu)
Oddział I - piątek 11.01.2019r. godz.13.00 (w przedszkolu)

Oddział III i IV - piątek 01.02.2019r. godz.10.00 (Dom Grodzki w Wojniczu)

Uroczysta Wigilia wszystkich Przedszkolaków odbędzie się w czwartek 20 grudnia. Prosimy rodziców o odświętne ubranie swoich pociech.

W czwartek 6 grudnia z wizytą do naszych Przedszkolaków przybędzie Święty Mikołaj. Dzieciaki ugoszczą tego oczekiwanego gościa piosenkami i wierszykami. Emocje będą wielkie :)

We wtorek 27 listopada od godz.10.00 odbędzie się "Zabawa andrzejkowa" dla wszystkich przedszkolaków.

Prosimy rodziców o przygotowanie dzieciom strojów przebierańców.

Życzymy wszystkim cudownej i niezapomnianej zabawy.

Dnia 23 listopada (piątek) obchodzimy w naszym przedszkolu "Dzień Pluszowego Misia".

Prosimy aby dzieci przyniosły do przedszkola w tym dniu swojego ukochanego misia.

Czyste powietrze w przedszkolach…

W ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza
dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego
ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej Przedszkola Publiczne z terenu gminy Wojnicz oraz Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Kantego w Wojniczu w ramach doposażenia sali w oddziale przedszkolnym otrzymały oczyszczacze powietrza.

Co warte podkreślenia, aby oczyszczacz kupiony przez Województwo Małopolskie trafił do danej placówki ani ona, ani gmina nie ponosiły żadnych kosztów. Wystarczyło w roku 2017 zadeklarować chęć udziału w tym projekcie. To zadanie leżało po stronie dyrektorów placówek a następnie gmin. Obowiązkiem obdarowanych placówek jest przeprowadzenie w terminie do 15 października 2018 r. uroczystych akcji edukacyjnych z udziałem dzieci i rodziców oraz wystosować oficjalne zaproszenie do Marszałka Województwa Małopolskiego do udziału w tym wydarzeniu. Akcja będzie dotyczyć zanieczyszczenia i ochrony powietrza. Obowiązkiem placówki jest również opracowanie sprawozdania z przeprowadzonej akcji.

Placówki, które otrzymały oczyszczacz:

* Przedszkole Publiczne w Biadolinach Radłowskich

* Przedszkole Publiczne w Łoponiu

* Przedszkole Publiczne w Wojniczu

* Przedszkole Publiczne w Wielkiej Wsi

* Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Św. Jana Kantego w Wojniczu

Wakacje dobiegły końca i przyszedł czas powrotu do przedszkola! Wraz z nowym rokiem szkolnym część naszych przedszkolaków awansowała do starszych grup, aby tam po wakacjach przywitać się ze swoimi długo niewidzianymi kolegami, koleżankami i paniami. Szczególnie ciepło witamy nasze Maluszki które po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola. Życzymy Wam szybkiej adaptacji , mamy nadzieję że wkrótce za drzwiami będzie słychać tylko śmiech i wesołą zabawę. A wszystkim naszym Przedszkolakom życzymy, aby ten rok szkolny przyniósł ze sobą wiele nowych przygód i przedszkolnych przyjaźni, radości z nauki, beztroskiej zabawy i uśmiechu od ucha do ucha!

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się według następującego harmonogramu:

21.06.2018r. (czwartek) – Oddział II – godz. 12.00

Oddział III i IV – godz. 13.30 w kinie „Wawel”

22.06.2018r. (piątek) – Oddział I – godz. 12.00

- Oddział V – godz. 13.30

Zapraszamy wszystkie dzieci na "Dni Otwarte" w naszym przedszkolu, które odbędą się w dniach 13 i 14 czerwca w godz. od 14.00 do 16.00